Dla studentów

Studenci studiów Wydziału Fizyki I i II stopnia biorą aktywny udział w pracach Grupy i po kierunkiem członków Grupy piszą prace licencjackie i magisterskie. Niektórzy z nich rozpoczynając studia doktoranckie na Wydziale Fizyki UW lub w NCBJ stają się potem członkami naszej Grupy.

Mamy bogatą listę tematów, które czekają na studentów chętnych do ich wykonania i którą można znaleźć tutaj. Natomiast na tej stronie umieściliśmy listę najważniejszych prac napisanych w ramach prac Grupy.

 

Członkowie Warszawskiej Grupy CMS angażują się aktywnie w prezentowanie prac Grupy. Stworzyliśmy kilkanaście plakatów, które były pokazywane na konferencjach naukowych oraz Sympozjach Wydziału Fizyki. Galerię naszych plakatów można obejrzeć tutaj.

 

 

Rozkład masy niezmienniczej dwu mionów uzyskany przez uczestników warsztatów. Widać wyraźnie wkład od bozonu Z0 o masie 91 GeV.

Zaangażowaliśmy się także w prowadzenie warsztatów prezentujących fizykę cząstek elementarnych dla uczniów szkół średnich. Warsztaty te odbywają się corocznie w ramach Hands on Particle Physics Masterclasses. Opisy kolejnych sesji wraz z zapisami na bieżącą sesję można znaleźć tutaj.